Capri i jej niezwykłe groty

0

Posted on : 09-02-2015 | By : admin | In : Ciekawe Miejsca, Podróże

capriMalutka, ale niezwykle bogata w doznania widokowe i zmysłowe wyspa Capri, to raj na ziemi, do którego każdego roku przybywają setki turystów. Obowiązkowym punktem każdej wyprawy na Capri jest Lazurowa Grota. Zgodnie z dawną przypowieścią, mieszkańcy wyspy wierzyli, iż jest ona zamieszkiwana przez nimfy, które czyhają na żeglarzy. Przez długi okres ze względu na swoją złą sławę, miejsce to nie było wspominane i z czasem o nim zapomniano. Po wielu latach odkryte zostało ponownie przez Augusta Kopischa i pokazane światu. Wycieczka do wnętrza groty jest niezwykle ekscytująca. Odbywa się w małych, dwu bądź trzy osobowych łódkach. Wpływając pasażerowie muszą położyć się na jej dnie, a przewoźnik wykorzystuje łańcuchy przyczepione do sufitu, by nią kierować. Turyści mogą wpłynąć do pierwszej sali, w której podziwia się niezwykły lazurowy kolor wody.

Na wyspie znajdują się jeszcze trzy inne groty. Grotta di Matermania, o której krążą opowieści, iż została stworzona przez Tyberiusza dla bogini płodności. Grotta Meravigliosa oraz Grota Biała ze wspólnym wejściem. W tej drugiej zaobserwować można biały odcień wody. Na koniec pozostaje Grota Koralowa, a w niej skupisko czerwonych koralowców. Na wyspie znajdują się pozostałości największej z posiadłości Tyberiusza, Villi Jovis. Wokół niej również krążą liczne legendy. Z racji tego, że znajdowała się nad stromym klifem, cesarz zrzucał z niej zdrajców, przeciwników politycznych, ale i służbę, która była mu nieposłuszna. Godna uwagi jest latarnia morska, najwyższy szczyt wyspy oraz naturalny łuk skalny. Na centralnym placu Capri, wypijemy dobrą kawę, zjemy dobry posiłek i dowiemy się, co jeszcze warto zobaczyć.

capriWracając do Rzymu, warto zatrzymać się choćby na jeden dzień. Przytulne hotele w Rzymie, położone w dogodnych lokalizacjach, zapewniają nie tylko spokojny odpoczynek, ale i miłe spędzenie wieczoru, przy lampce włoskiego wina i w miłej atmosferze. W hotelach uzyskamy także informację, gdzie się udać, co i w jakiej kolejności warto zobaczyć.

Do Włoch znajdziemy wiele połączeń lotniczych z różnych miast Polski. Linie lotnicze Ryanair, Wizz Air czy Lufthansa oferują przystępne ceny biletów lotniczych na tej trasie. Ceny już od około 160zł za przelot z warszawskiego lotniska Chopina do Rzymu. Z papieskiego miasta całkiem blisko do Neapolu, z którego statkiem dostaniemy się na kwiatową wyspę.

Share this :

  • Stumble upon
  • twitter

Post a comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X