Jak dobrze zjeść w chmurach? – wybierz dobrego operatora

0

Posted on : 20-03-2015 | By : admin | In : Ciekawostki

foodPodróżując samolotem chcemy mieć nie tylko wygodny fotel i odpowiednią ilość na nogi, ale także możliwość zjedzenia czegoś dobrego. Dobre posiłki mają szczególne znaczenie w odniesieniu do długich, kilkugodzinnych lotów. Niestety, ale często narzekamy na jedzenie dostępne w chmurach. Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy twierdzą, że będąc w chmurach nasze poczucie smaku jest o 30% gorsze niż na ziemi. Podpowiadają, co zrobić by jedzenie lepiej smakowało.

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedniego przewoźnika. Z opinii podróżujących wynika, iż na dobre posiłki możemy liczyć w linii lotniczej Air France. Ponadto w ofercie mają posiłki ekologiczne, i można je zamówić przed odlotem. Co ciekawe, w górze znacznie bardziej smakuje nam sok pomidorowy niż na ziemi. W normalnych warunkach rzadko kto sięga po sok pomidorowy, najczęściej ma to miejsce, gdy uskarżamy się na różnego rodzaju dolegliwości, a sok ma wspomóc zdrowienie. Dla większości jest za kwaśny, zaś w chmurach jego smak jest zdecydowanie łagodniejszy. Skąd to wiemy? Lufthansa wydając podczas lotu tyle sama piwa, co soku pomidorowego, zaciekawiona tym zjawiskiem zleciła badania, by rozwiązać tą zagadkę. W samolocie zamawiajmy sok pomidorowy, gdyż jego smak jest łagodniejszy, więc będzie się go piło z przyjemnością. Smak potraw ma poprawić, wg ekspertów, guma do żucia. Z racji niskiej wilgotności powietrza w kabinie samolotu, zmniejsza się ilość śliny, a więc jedzenie w mniejszym stopniu się rozpuszcza. Ponadto w nosie mamy mniej śluzu, a to zaś oddziałuje na wyczuwanie zapachów potraw. W tym celu dobrym rozwiązaniem będzie właśnie guma do żucia. Jak wynikło z badań najlepsza będzie o smaku miętowym, choć owocowe też się nieźle sprawdzały. Aby był efekt musimy ją żuć przed dobre kilka minut przed posiłkiem, by wzmocnić odczuwane doznania smakowe.

foodWśród krótkich rejsów z dobrym jedzeniem poleca się linie lotnicze Scandinavian Airlines, czyli popularny również w Polsce SAS. Przewoźnik zasłynął z serwowania smacznych potraw podczas przebywania w chmurach. Aby można było cieszyć się z jedzenia podczas lotu, należy zrezygnować z picia mocnych alkoholi oraz kawy. Obydwa te napoje wpływają na odwodnienie organizmu, a tym samym zaburzają poczucie smaku. Lepiej zamienić je na wodę i wspomniany wcześniej sok pomidorowy. Nie bez znaczenia pozostaje wybranie odpowiedniego posiłku. Wielu ekspertów poleca dania wegetariańskie, w tym z kuchni azjatyckiej. Zamawiając posiłek wegetariański, dostaniemy go szybciej niż inni pasażerowie. Problematyczne są dania z makaronem oraz z wołowiną, która w powietrzu traci sprężystość i staje się żylasta. Tajskiego jedzenia możemy posmakować lecąc z Turskich Airlines, a do tego napój imbirowy, który jest zdrowy na stawy.

Jedzenie podczas podniebnego lotu, może być przyjemnością. Warto tylko wybrać odpowiedniego przewoźnika, złożyć wcześniej zamówienie na danie i zastosować się do kilku wskazówek podanych powyżej.

Share this :

  • Stumble upon
  • twitter

Post a comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X