Norwegia – piernikowe zagłębie?

0

Posted on : 15-04-2015 | By : admin | In : Podróże, Tanie Loty

osloPepperkakebyen to nietuzinkowe miasteczko, które powstaje tylko raz do roku. W Bergen (Norwegia), z końcem listopada rozpoczyna się tworzenie tego miejsca, hitem jest fakt, że wykonane jest ono z piernika. W tym roku akcja rozpoczęła się 23 listopada, najmłodsi starali się zachwycić dorosłych swoją niesamowitą wyobraźnią i umiejętnościami. Zwiedzać tą piernikową stolicę można było do 31grudnia na placu Torgallmenningen. Tradycja tego przedsięwzięcia trwa już ponad 20 lat. Nie tylko młodzież, ale również i całe rodziny razem siadają i tworzą cudowne projekty domostw, ludzi, kościołów i ulic, aby odtworzyć wygląd prawdziwego, przytulnego miasteczka. Rezultat jest naprawdę niesamowity. Oprócz pierników do wykończenia takich elementów jak dachy, okna, latarnie oraz wiele innych, których nie sposób wymienić służą różnego rodzaju cukierki, ciastka a przede wszystkim lukier. Możecie wyobrazić sobie idealne odzwierciedlenie miejskiego ratusza czy latarni morskiej zbudowanej wyłącznie ze słodkości? Z roku na rok miasteczko rozrasta się, na większej powierzchni tworzy się coraz liczniejsze elementy, które muszą zagospodarować wolną przestrzeń. Wystawa już przyciąga rzesze turystów, którzy chcą podziwiać to słodkie Bergen, które rozciąga się przed nimi w dużym pomniejszeniu. Co roku najbardziej zaangażowani w akcje otrzymują medale i dyplomy, jednakże są one również wykonane z piernika więc jedyną wartość jaką stanowią dla mieszkańców to wartość symboliczna, nie materialna. Władze miasteczka mówią, iż wydarzenie to bardzo jednoczy ludzi tam mieszkających i wytwarza niepowtarzalną atmosferę, która potwierdza mit o magicznej sile świąt.

osloNorwegię warto odwiedzić także z innych powodów, szczególnie, jeśli w styczniu znajdziemy sporo promocji dotyczących lotów na przykład do stolicy państwa, Oslo. Bilet lotniczy w jedną stronę dostaniemy już od 38 złotych (tanie linie lotnicze Wizz air). Połączenie z Gdańska do Kristiansandu kosztuje jedynie 41 złotych (również liniami Wizz air). Ciekawa oferta dotyczy także trasy Gdańsk – Bergen. Nawet, jeśli lot do Norwegii wydarzy nam się po dosyć okazyjnej cenie, powrót nie będzie już należał do najtańszych. Ogólnie bilety w obie strony to koszt minimum 178 złotych. Z końcem listopada i początkiem grudnia może nam się udać zarezerwować lot za jedyne 82 złotych, wszystko zależy jednak od dnia, w którym wylecimy i kiedy zamierzamy wracać do kraju.

Wycieczki nie będziemy żałować, do zobaczenia są norweskie klify, wodospady, może także poszusować na nartach. Hotele, w jakich możemy się zatrzymać będąc w Bergen to na przykład czterogwiazdkowy Radisson Blu Royal Hotel, First Hotel Marin, Scandic Neptun czy Rica Hotel Bergen.

Share this :

  • Stumble upon
  • twitter

Post a comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X