W Polsce LOT, na świecie Delta Air

0

Posted on : 26-08-2013 | By : admin | In : Linie Lotnicze

Delta AirObecnie lotnictwo jest najczęściej wybieraną formą transportu. Dzieje się tak dlatego, że transport lotniczy jest coraz tańszy, a więc dostępny dla coraz większej liczby ludzi, a jakość podróży samolotem jest jedną z najwyższych wśród innych środków transportu. Dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem podróży za pomocą samolotu są atrakcyjne promocje umożliwiające przelot za kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście złotych, jeśli mamy szczęści trafić na prawdziwą perełkę. Nie było by jednak tego wszystkiego, gdyby nie linie lotnicze, które zajmują się transportem pasażerskim i ładunkowym na terenie całego świata. Gdyby nie linie lotnicze, transport lotniczy byłby właściwie niemożliwy.

Jakie są najpopularniejsze linie lotnicze, jakie są najbardziej rozpoznawalne? Z polskich linii lotniczych każdy zna Polskie Linie Lotnicze LOT. Firma posiada bogate doświadczenie, poparte długą historią, a co za tym idzie doświadczeniem na rynku. Od 1920 roku, czyli daty rozpoczęcie firmy LOT zmieniły się przede wszystkim samoloty marki, a także ilość i zasięg lotów, które początkowo obejmowały loty między Warszawą, a innymi polskimi miastami, a teraz łączą Polskę z wieloma miastami świata. Dziś krajowe loty obsługuje Eurolot, a narodowy przewoźnik skupia się na Europie i reszcie świata. Niestety w szeregach LOT-u nie dzieje się dobrze, firma posiada ogromne kłopoty finansowe i jedynym ratunkiem jest natychmiastowa prywatyzacja. Nawet zakup ośmiu Dreamlinerów nie pomógł, a wręcz zaszkodził, bowiem maszyny okazały się wadliwe i tak LOT został bez pieniędzy i bez maszyn.

W Europie doskonałą pozycję przez wiele lat działalności wypracowała sobie Niemiecka Lufthansa, która między innymi kupiła szwajcarski SWISS, czołową pozycję zajmuje także Holding Air France-KLM.

Jeśli chodzi o czołówkę największych światowych linii lotniczych, to zdecydowana większość z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Są wśród nich Delta Air Lines i United Air Lines, z flotą przekraczającą 700 samolotów, trzecie miejsce na podium zajmuje niemiecka Lufthansa, z flotą wynoszącą 696 samolotów, a w pierwszej dziesiątce znajdziemy American Airlines, Southwest Airlines, US Airways, Air Canada czy China Southtern Airlines. Jak więc widać wśród najpopularniejszych i największych linii lotniczych znajdziemy linie z różnych państw, a ich nazwy znają nawet podróżni nie korzystający często z usług lotniczych. Popularność marki zdobyły nie tylko ze względu na wielkość floty, ale także wysoką jakość świadczonych na całym świecie usług. Dzięki tym liniom lotniczym podróże między Polską, a innymi, nawet egzotycznymi krajami jest nie tylko możliwa, ale także całkiem naturalna, a ceny biletów lotniczych na terenie Europy są tak atrakcyjne, że może sobie na nie pozwolić naprawdę duża liczba podróżnych.

Share this :

  • Stumble upon
  • twitter

Post a comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X